Lorem ipsum dolor sit amet, consecte adipi. Suspendisse ultrices hendrerit a vitae vel a sodales. Ac lectus vel risus suscipit sit amet hendrerit a venenatis.
12, Some Streeet, 12550 New York, USA
(+44) 871.075.0336
silverscreen@edge-themes.com
Links
Follow Us

Välkommen!

ADRESS
Bio & Bistro Capitol
Sankt Eriksgatan 82
113 62 Stockholm

kassa@capitolbio.se
www.capitolbio.se

BIOGRAFEN CAPITOL

Måndag-fredag: 17.00 till sista filmstart
Lördag-söndag: 14.00 till sista filmstart
Avvikelse:
Söndag 22 mars: 11.00 till sista filmstart.

Andra avvikelser kan förekomma.

kassa@capitolbio.se eller 08-511 657 81
Telefonen är bemannad under biografens öppettider.

BISTRO CAPITOL
LUNCH / Måndag-fredag 11:30-14:30
MIDDAG / Tisdag-lördag 16:30-22:00

bistro@capitolbio.se eller 08-511 657 82
Telefonen är bemannad under bistrons öppettider.

Personal

Anton Forsberg, Teknikansvarig
anton.forsberg@capitolbio.se

Candace Droguett, Programansvarig
candace.droguett@capitolbio.se

Gustaf Nathorst, Köksmästare
gustaf.nathorst@capitolbio.se

Therese Granberg, Eventansvarig
therese.granberg@capitolbio.se

Axel Jogensjö, Skiftledare Biograf
axel.jogensjo@capitolbio.se

Alexander Holmqvist-Winge, Food & Beverage Manager
alexander.holmqvist@capitolbio.se

Ludvig Björn, Driftchef
ludvig.bjorn@capitolbio.se

Simon Andersson, Verksamhetschef
simon.andersson@capitolbio.se

Frågor & svar


Jag vill köpa en biobiljett med mitt presentkort, hur går jag tillväga?

För att köpa en biobiljett med ditt presentkort mejlar du vår biljettkassa
på kassa@capitolbio.se så hjälper vi er med bokningen.

Jag vill komplettera mitt köp med mat, hur gör jag?
Några dagar innan ditt besök hos oss får du ett påminnelsemejl där du kan komplettera ditt köp. Dryck köps på plats i vår foajébar. Förbokningen av matpaket stänger kl. 10.00 dagen innan föreställningen. Matpaketen säljs även på plats i foajébaren för dig som beställde biljetten för sent eller blir sugen på att komplettera biobesöket i sista minuten.

Kan jag boka om min biljett till en annan dag?
Vi har inga byten eller återköp på våra biobiljetter eller presentkort.

För övriga ärenden, tveka inte att kontakta oss på kassa@capitolbio.se så hjälper vi dig!