Lorem ipsum dolor sit amet, consecte adipi. Suspendisse ultrices hendrerit a vitae vel a sodales. Ac lectus vel risus suscipit sit amet hendrerit a venenatis.
12, Some Streeet, 12550 New York, USA
(+44) 871.075.0336
silverscreen@edge-themes.com
Links
Follow Us

Kontakta oss

Varmt välkommen att kontakta oss. I perioder kring våra filmstarter har vi ofta svårt att svara i telefonen. Därför hänvisar vi er till att i första hand kontakta oss via e-post.

ADRESS
Bio & Bistro Capitol
Sankt Eriksgatan 82
113 62 Stockholm

BIOGRAFEN
Måndag-torsdag: 17.00-22.00
Fredag: 13.45-22.00
Lördag & söndag: 10.45-22.00

OBS – Måndag 30 januari har vi stängt på grund av abonnering.

kassa@capitolbio.se
08-511 657 81

BISTRON
Tisdag-Fredag: 16.30-22.00
Lördag: 14:00-22:00

bistro@capitolbio.se
08-511 657 82

Ditt biografbesök:
Brinde Karlsvärd
brinde.karlsvard@capitolbio.se

Biografprogram:
Candace Droguett
candace.droguett@capitolbio.se

Digital kommunikation:
Nåmi Lindroth
nami.lindroth@capitolbio.se

Event och konferens:
Therese Lindberg

therese.lindberg@capitolbio.se

Verksamhetschef:
Simon Andersson

simon.andersson@capitolbio.se

Mat, dryck och servering:
Alexander Holmqvist-Winge
alexander.holmqvist@capitolbio.se

Biografteknik:
Anton Forsberg
anton.forsberg@capitolbio.se